Stäng

Kontakt

Om oss

Vi på Equator jobbar med hållbarhet och integration, därför tror vi på idéer som har en holistisk utgångspunkt, med genomförbarheten som ledstjärna. Vi tror på det individuella och egensinniga som starka idéer ofta kräver, parat med ifrågasättande, uthållighet och samarbete så får vi det bästa genomförandet. För att kunna ta ansvar för det som vi ritade för 70 år sedan. Eller lite kortare:

Vi genomför idéer som blir hållbara för alla.

Arkitektkontoret

Equator Stockholm
Besök oss: Sveavägen 24-26, 7 tr. Stockholm
Postadress: Box 1351, 111 83 Stockholm
Telefon: 08-506 025 00
Annica Carlsson, VD
Telefon: 08-506 025 14
Mobil: 070-453 00 79
Email: annica.carlsson@equator.se
Mia Åberg, Kontorschef
Telefon: 08-506 025 42
Mobil: 070-668 48 47
Email: mia.aberg@equator.se
Katarina Westin Silfverswärd, HR/Rekrytering
Telefon: 08-506 025 31
Mobil: 070-996 88 53
Email: katarina.silfversward@equator.se

Studios

Team VDC
Kontakt: Raúl Valencia
Telefon: 08-506 025 35
Mobil: 070-799 07 39
Email: raul.valencia@equator.se
Team E
Kontakt: Emilie Mahé
Telefon: 08-506 025 29
Mobil: 073-917 00 62
Email: emilie.mahe@equator.se
Team M
Kontakt: Mimmi Kannel
Telefon: 08-506 025 34
Mobil: 073-667 55 91
Email: mimmi.kannel@equator.se
Team A
Kontakt: Anna Teglund
Telefon: 08-506 025 33
Mobil: 073-651 27 90
Email: anna.teglund@equator.se
Team J
Kontakt: Jana Becker
Telefon: 08-506 025 15
Mobil: 070-757 43 36
Email: jana.becker@equator.se
Team W
Kontakt: Wayne Evers
Telefon: 08-506 025 39
Mobil: 073-692 22 75
Email: wayne.evers@equator.se
Team L
Kontakt: Louise von Bahr
Telefon: 08-506 025 10
Mobil: 070-453 08 30
Email: louise.von.bahr@equator.se
Team Admin
Kontakt: Mia Åberg
Telefon: 08-506 025 42
Mobil: 070-668 48 47
Email: mia.aberg@equator.se

Medarbetare